Hokej ve stínu MS. Ve Zlíně je ale pěkně rušno

ZLÍN - Nenechejte se zmýlit. To, že se o pár desítek kilometrů dál hraje světový šampionát hokejistů, ani zdaleka neznamená, že je ticho po pěšinách kolem zlínského zimáku. To ani náhodou.

Kdo zná trenéra Antonína Stavjaňu, může si být jist, že příprava na suchu bude pestrá, ale taky bude hodně bolet. Aneb těžko na cvičišti…však to znáte.

Dějí se věci, příjemné i ty horší.

Z klubu hlásí hned dvě narušení celistvosti týmu. Zraněni a to docela vážně jsou dva útočníci. Jiří Ondráček a Pavel Sedláček zamířili k nutným operačním zákrokům. Achilovka a přední křížový vaz v koleni, nu žádná švanda. „Do začátku sezóny v září by měli být snad v pořádku,“ doufá Jiří Šolc z vedení klubu.

Jasný „jízdní řád“ už má i příprava na ledě. Po loňském oťukávání letos opravdu dojde na přípravné derby dlouholetých rivalů Zlína a Vsetína. Zajímavé je, že se v rámci přerovského Zubr Cupu bude hrát, aby se nám moravský místopis dobře luštil, v Uherském Hradišti.

Ovšem fandové si po jarním a  letním „absťáku“ samozřejmě užijí svých oblíbenců i doma. Představí se tu třeba Slavia Praha, HC Olomouc nebo Kometa Brno. Stejně tak si Stavjaňovi (a Hamrlíkovi i Hrazdírovi hoši) poměří síly s Nitrou, tedy týmem, kde v uplynulých letech vále trenérsky právě Stavjaňa.

Jeho zlínský předchůdce Robert Svoboda bude velet mládežnické akademii a juniorům.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x