Vizovické zámecké kulturní léto zahájí České trio

VIZOVICE - Letošní ročník Vizovického zámeckého kulturního léta zahájí špičkový soubor České trio. Serveru Zlin.cz to řekl organizátor festivalu Vít Sušila.

Soubor České trio, který je po celém světě známý jako reprezentant slavné umělecké tradice české komorní interpretace, jejíž historie sahá k 90. letům 19. století, se do Vizovic vrací po 15 letech. Zahájí zde v pořadí 52. ročník Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby. České trio vystoupí v reprezentačním sálu místního zámku v pátek 31. května od 19.30 hodin.

„Koncert to bude skutečně výjimečný. Houslistka Dana Vlachová, violoncellista Miroslav Petráš a klavírista Milan Langer zařadili do programu velmi sugestivní skladbu Eduarda Douši Operace Antropoid. Jde o jednovětou skladbu napsanou srozumitelným hudebním jazykem. Douša v ní využívá stylizace Morseovy abecedy, motivy parašutistů i české krajiny, nacistický marš při střetu s Heydrichem a na závěr i citát pravoslavného zpěvu,“ popsal Vít Sušila.

Na začátku koncertu posluchače jistě nadchne Trio Clary Schumannové, jejíž dvousté výročí narození si hudební veřejnost letos připomíná. Na závěr pak zazní oblíbené Dumky Antonína Dvořáka.

České trio má velmi bohatou koncertní činnost. Vedle pravidelného hostování na evropských koncertních pódiích si soubor získal i pevnou pozici u zámořských posluchačů v USA i v Japonsku. Všichni jeho členové patří k vynikajícím instrumentalistům ve svých oborech, věnují se i sólovému vystupování. Působí jako uznávaní pedagogové na Pražské konzervatoři nebo na AMU, kde předávají své bohaté koncertní zkušenosti českým i zahraničním studentům.

České trio pokračuje v práci předchozích slavných trií téhož jména, která v téměř nepřetržité řadě od roku 1897 šířila slávu českého interpretačního umění.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x