Otrokovickou MHD čekají změny

OTROKOVICE - Souběh několika okolností vyvolal nutnost zásahu do dosud platných jízdních řádů MHD linky 55 v Otrokovicích. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Nový jízdní řád vstoupí v platnost 1. června a trvat bude do 20. září 2019. Nové jízdní řády naleznou lidé na označnících přímo na zastávkách MHD nebo na stránkách Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice.

„Změny v jízdních řádech linky 55 ovlivnily tři skutečnosti. Zaprvé nová organizace dopravy městských částí Zlína Štípa, Kostelec, Velíková od 1. června ovlivní linku 70, která následně navazuje na spoje linky 55 v Otrokovicích. Zadruhé výlukový jízdní řád v souvislosti s opravou mostu v ulici Nadjezd a zatřetí každoročně schvalovaný letní provoz,“ upřesnila Renáta Krystyníková, vedoucí dopravně-správního odboru, Městského úřadu Otrokovice. Zároveň podotkla, že všechny důvody musely být zohledněny tak, aby byly zachovány návaznosti spojů do Zlína a návaznosti na vlakové spoje.

Obecně lze říct, že prioritami města Otrokovice při provozování MHD je především zachování návaznosti spojů do a ze Zlína, zachování návaznosti na vlaky, nasazení bezbariérových vozů a maximální čekací doba na další spoj v pracovní dny v dopravní špičce 15 minut a po 19. hodině 20 minut,“ dodala mluvčí města Romana Stehlíková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x