Kraj nechá zmodernizovat kuchyni v Uherskohradišťské nemocnici

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - K modernizaci kuchyně v Uherskohradišťské nemocnici hodlá přistoupit Zlínský kraj. Práce by měly začít příští rok v létě, server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Stávající kuchyňské prostory nemocnice, nacházející se v budově Y, byly vybudovány v roce 2000. Za téměř 20 let nepřetržitého provozu jsou kuchyňská zařízení, zejména chladicí i mrazicí boxy, myčky na nádobí a varné technologie, na konci své životnosti. Také funkčnost vzduchotechniky je již nedostatečná.

„Vzhledem ke stále se zhoršujícímu technickému stavu, který už nejde řešit pečlivou údržbou, je nutné celý kuchyňský provoz rekonstruovat. Počítáme při tom nejen s kompletní výměnou technologického vybavení, ale také se stavebními úpravami budovy a dispozičního řešení tak, aby výsledek odpovídal současným požadavkům na kuchyňský provoz,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Podle studie z roku 2017 byly celkové náklady akce vyčísleny na 62,2 milionu korun. Ještě před schválením investičního záměru bude vzhledem k rostoucím cenám zejména stavebních prací zpracována projektová dokumentace pro zjištění aktuálních nákladů na modernizaci kuchyně.

Kromě této akce plánuje kraj v Uherskohradišťské nemocnici realizovat i následující investice: rekonstrukci budovy 14 – TRN (celkové náklady 246,091 milionu korun), rekonstrukci budovy 11 – interny (285 milionů korun) a rekonstrukci parkoviště u porodnicko-gynekologického oddělení (7,121 milionu korun).

„Jedná se o finance Zlínského kraje, které budou investovány do Uherskohradišťské nemocnice. V případě jídelny zaplatí polovinu z celkové částky Zlínský kraj a polovinu bude hradit nemocnice,“ dodal hejtman Jiří Čunek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x