Na Vsetínsku se tři toky vylily z břehů, situace se zhoršuje i na Zlínsku

ZLÍNSKÝ KRAJ - Tři vsetínské vodní toky se na několika místech dnes odpoledne vylily z břehů - v místech Semetín, Janišov, Jasénka, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. Druhého stupně povodňové aktivity dosáhly i vodní toky na Zlínsku.

Na vsetínské radnici zasedala povodňová komise, která vyhlásila 2. stupeň povodňové aktivity a dále kontroluje situaci ve městě. Ke škodám byli přivoláni dobrovolní i profesionální hasiči a také Technické služby města se svojí technikou. V Semetíně u hřiště byly použity pytle s pískem, celkem 120 kusů.

Na několika místech Vsetína došlo k ucpání propustků na cestách, nejvíce na Ohradě a Bobrkách u společnosti Hirschmann, závady byly odstraňovány a cesty jsou již průjezdné. Zaplaven je podjezd na Trávníkách, zvaný „myší díra“, kde je vyhlášen až do odvolání zákaz vjezdu.

„Doporučujeme občanům, kteří mají obydlí u vodních toků, aby zajistili svůj majetek a připravili se na další možné srážky v průběhu následujících hodin. Také vyzýváme řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti, na některých komunikacích je stále bahno a kameny, což může narušit bezpečnost jízdy,“ informovala místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová.

Hasiči provedli v průběhu dnešního odpoledne několik desítek zásahů. Škody na majetku zatím nejsou vyčísleny, nicméně v některých místech Vsetína jsou poškozeny pozemní komunikace.

Špatná situace je i v dalších místech Zlínského kraje. Podle informací Povodí Moravy například Vsetínská Bečva v Jarcové u Valašského Meziříčí dosáhla kolem 17. hodiny třetího stupně povodňové aktivity. Situace se zhoršuje také na Zlínsku, kde je druhý stupeň povodňové aktivity vyhlášen na řece Dřevnici ve Zlíně a v Luhačovickém potoku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x