Studenti Zlínského kraje mají možnost zapojit se do vysílání americké televize

ZLÍNSKÝ KRAJ – Studenti středních škol Zlínského kraje se mohou zapojit do vysílání neziskové televize s názvem Czech-American TV, která v angličtině informuje o České republice. Vysílá pro 2,5 milionu domácností v 60 městech USA, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Zlínského kraje Adéla Kousalová.

Nabídku televize posuzuje radní kraje zodpovědný za školství Petr Gazdík. „Jde o velmi zajímavou nabídku, která by umožnila studentům námi zřizovaných středních škol vyzkoušet si v praxi žurnalistiku, filmování, grafiku, ale i třeba práci na sociálních sítích. Bonusem je uplatnění angličtiny a získání zkušeností, které mohou být neocenitelné v praxi,“ uvedl Gazdík.

Televize pravidelně v angličtině informuje o České republice jako o zajímavé a pro turisty atraktivní a bezpečné destinaci. „Vysílá na druhé největší kabelové TV v USA, navíc v atraktivním hlavním vysílacím čase od 19 hodin. Kromě milionů diváků u televizí oslovuje její program i více než 100 tisíc lidí na internetu,“ uvedla Kousalová.

Nejvíce diváků podle ní pochází z Texasu, Illinois, Kalifornie, New Yorku, New Jersey, Floridy, Wisconsinu, Ohia, Nebrasky, Kansasu, Washingtonu, Minnesoty a Dakoty. Mimo USA je díky internetu největší sledovanost v Kanadě, Austrálii, Anglii a v Rusku.

Televize má zájem zapojit do tvorby programu také studenty. Ve Zlínském kraji už několik let spolupracuje s Gymnáziem T.G.M. a Jazykovou školou s právem státní zkoušky ve Zlíně. „Spolupráce to je úspěšná pro obě strany. Pro samotné studenty je určitě zajímavé vidět výsledky svého úsilí ve vysílání. Rádi bychom nyní rozšířili spolupráci o další školy,“ konstatoval ředitel a producent John Honner, který televizi před 16 lety založil.

Rozhodne kraj. „Pokud se na spolupráci s televizí domluvíme, budou se studenti z našeho kraje podílet na tvorbě vzdělávacích pořadů, které následně Czech–American TV odvysílá,“ doplnil Gazdík. Kromě Gymnázia T.G.M. spolupracuje česko-americká televize například i s Regionem Slovácko, Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně nebo s městem Zlínem.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x