Valašské Meziříčí otevře komunitní centrum zrekonstruované za 80 milionů

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Zrekonstruované komunitní centrum otevře v sobotu 1. června Valašské Meziříčí. Náklady činily 80 milionů korun, což značí největší investiční akci města za posledních deset let, řekl serveru Zlin.cz mluvčí radnice Lukáš Martinek.

Otevření objektu, kde je kino a přestěhovala se tam i městská knihovna, je v plánu ve 14:00. „Lidé si budou moct prohlédnout nové prostory knihovny i kina. V kinosále se bude ve smyčce promítat koncert anglické kapely Rolling Stones,“ uvedl Martinek.

Umělecké Studio Bez Kliky si připravilo historický knihtisk, písařskou dílnu, scriptorium a dílnu tiskařské práce. Místní spisovatelka Alena Mornštajnová bude v malém sále od 17:00 podepisovat svou novou knihu Tiché roky. „Je to komunitní centrum, které má sloužit všem. Věřím, že pokud lidé nepřijdou v sobotu, najdou si tam cestu později,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

Slavnostní otevření centra rovněž ukončí více než rok a půl trvající filmový půst. Kino zahajuje program v neděli 2. června. Diváci v se v průběhu dne mohou těšit na filmy Aladin ve 14:00, Rocketman v 17:15 a Avengers: Endgame v 19:45. „Pondělní a úterní promítání bude patřit filmům, které Valašské Meziříčí kvůli rekonstrukci minuly,“ řekl mluvčí kulturního zařízení Ondřej Smolka.

V pondělí spustí plný provoz i knihovna, informovala její ředitelka Zdeňka Smahlová. Čtenáři si nemohli půjčovat knížky od 15. dubna, kdy knihovna začala vyklízet prostory bývalé krásenské radnice. „Kromě tolik potřebné rekonstrukce kinosálu se po léta nevyužívaná patra upravila pro potřeby knihovny a občanskou poradnu. Patra navíc propojil výtah, budova se tak stala lehce dostupnou také imobilním občanům. Součástí projektu byla i úprava nábřeží a parkoviště včetně komunikací navazujících na komunitní centrum. Vznikly také nové restaurační prostory,“ popsala investici Wojaczková.

Rekonstrukce objektu a přilehlého okolí vyšla valašskomeziříčskou radnici na více než 80 milionů korun, náklady ve výši 18 milionů pokryla dotace. „Jde tak o největší investiční akci za uplynulých deset let. S pracemi se začalo už na začátku loňského roku,“ připomněl Martinek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x