KAM ZA KULTUROU: Navzdory počasí bude závěr května na akce bohatý

ZLÍNSKÝ KRAJ – Tento týden bude ve znamení Zlín Film Festivalu i kácení májů.

Krajské město Zlín bude do 1. června patřit 59. ročníku Zlin Film Festivalu. Letošní ročník představí na 280 filmových snímků z 51 zemí světa. Kromě zástupců z „klasických“ filmových velmocí nabídne divákům filmy z netradičních zemí, jako jsou Etiopie nebo Albánie. Nosným tématem festivalu je letos objevování a poznávání, které je ústřední myšlenkou filmového i doprovodného programu. Zajímavou novinkou, kterou ocení návštěvníci Zlína, budou tzv. festivalové Food Pointy rozmístěné po celém městě. Budou nabízet rozmanitou skladbu jídel vhodných pro všechny návštěvnické skupiny. Jídla se budou hradit výlučně prostřednictvím elektronického festivalového čipu. Čipy bude možné pořídit a dobíjet u všech food pointů a festivalových obchodech.

V Chropyni uspořádají 24. až 26. května 18. ročník Hanáckých slavností. Akce, která probíhá vždy v lichých letech, zaplní zámecký park a náměstí Svobody. První den je na programu posezení s cimbálovou muzikou Dubina a lidovým souborem Chropyňáček, letní kino a animovaný hudební film Coco. V sobotu bude v rámci programu probíhat jízda krále Ječmínka a krojovaný průvod, výstava krojovaných panenek v zámku, vystoupení dechové hudby Trnkovjanka, vystoupení skupiny Fleret a zpěvačky Zuzany Šulákové. A neděli zpříjemní festival mládežnických dechových orchestrů, zábavný program pro děti a vystoupení Pavla Nováka.

Do Státního zámku Vizovice na Zlínsku se vydejte 31. května 2019. Od 19:30 zde zazní koncert Hudební reflexe v podání Českého tria: Dana Vlachová – housle, Miroslav Petráš – violoncello, Milan Langer – klavír. Je to první akce letošní 52. sezóny Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby.  

V kroměřížské Květné zahradě, která je na seznamu památek UNESCO, jsou v květnu a červnu denně připraveny od 11 a 14 hodin komentované prohlídky s kvalifikovaným průvodcem. Seznámíte se nejen s historií a současností jedné z nejcennějších evropských zahrad, ale také poznáte zajímavá zákoutí, stavby a mnohdy netušené souvislosti. 

Folklorní soubor Jasénka připravil na 31. května pro obyvatele a návštěvníky Vsetína zábavné folklorní odpoledne „Kácení máje s Jasénkou“. Akce proběhne od 16 hodin na Dolním náměstí, v případě nepříznivého počasí se neuskuteční.

Kácení máje proběhne poslední květnový den od 17 hodin na Tillichově náměstí v Bojkovicích. O program se postará folklorní soubor Světlovan, dětský Světlovánek, cimbálová muzika Jaroslava Pavlíka Vavříneček.

Skvělý zážitek slibuje vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš, který se představí 31. května v 19:30 na náměstí Velké Moravy ve Starém Městě. Vstupné se nevybírá.

Další akce hledejte na www.vychodni-morava.cz nebo v akcích na Zlin.cz.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x