Rožnov se chystá na Garden food festival

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V Rožnovském městském parku začal druhý Garden Food Festival. Jedna z největších akcí sezony, dvoudenní festival dobrého jídla a pití potrvá do neděle 26. května, informoval server Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross. 

Dvoudenní Garden Food Festival s sebou o tomto víkendu přinese nejen spoustu dobrého jídla a zábavy, ale také omezení v dopravě a částečné uzavření parku.

„Z důvodu nezbytných přípravných činností není možné projít parkem od vstupní brány u altánu směrem k Dřevěnému městečku. Vše je ale dobře označeno a cyklostezka Bečva je, jakožto náhradní trasa, průchozí i průjezdná. Po skončení festivalu pak bude park průběžně zprůchodňován během pondělka. Prosíme tímto Rožnovany o shovívavost a trpělivost,“ uvedl rožnovský destinační manažer Marek Havran.
Uzavřeno bude do neděle 26.5.2019 do 20,00 parkoviště na ulici Pionýrská (bývalá tržnice).

Dále platí, že zjednosměrněny budou v Rožnově dvě ulice (Tyršovo nábřeží a Bezručova) na jejichž jedné polovině mohou a budou parkovat auta.

„Zjednosměrněním zmiňovaných ulic jsme získali dalších 150 parkovacích míst a všechny v ulicích blízko k dějišti akce,“ uvedl Radim Holiš s tím, že město připravilo celkem 1.200 parkovacích míst. „Vydali jsme speciální mapu, která bude sloužit řidičům pro orientaci v Rožnově a zavede je k jednotlivým parkovištím. Děláme všechno pro to, aby nám najíždějící turisté nezaplavili zbytek města, kde to není žádoucí, což platí především o částech Rybníčky a Zahumení. Takovéto úpravy se již osvědčily u několika velkých akcí konaných ve městě a počítáme s nimi tak i do budoucnna,“ doplnil Holiš.

Více informací o parkování v průběhu Garden Food Festivalu najdou lidé na stránkách města. Veřejnosti bude k dispozici WC u městského parku (takzvaná trafačka) o to v sobotu i v neděli od 8,00 do 20,00 hodin a ve stejném rozsahu také veřejné WC na parkovišti u Mlýnské doliny.

Kompletní informace k festivalu, včetně informací o vstupenkách, programu či mapy parkování v Rožnově najdou zájemci na stránkách festivalu a také na turistickém webu města Rožnova.

 

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x