Tématem veřejného setkání v Otrokovicích bude doprava

OTROKOVICE - V Otrokovicích se ve čtvrtek 27. června uskuteční veřejné projednání analytické části plánu mobility. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Veřejného setkání se může zúčastnit každý, koho zajímá počet aut ve městě, jak jsou využívány jednotlivé druhy dopravy, nehodovost, stav dopravního systému v Otrokovicích a podobně. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 27. června v 16.00 hodin v obřadní síni Městského úřadu Otrokovice.

Otrokovice na podzim loňského roku nechaly zpracovat strategický dokument  nazvaný Plán udržitelné městské mobility města Otrokovic, jehož hlavním cílem je účinněji řešit problémy související s dopravou ve městě. Současně byly spuštěny webové stránky, kde se mohou obyvatelé Otrokovic dozvědět více informací a zároveň zapojit se do plánování.

Plán udržitelné městské mobility města Otrokovice bude zahrnovat všechny způsoby a formy dopravy v celém území, včetně dopravy veřejné a soukromé, osobní a nákladní, motorizované i nemotorizované, pohybu a parkování. V současné době zpracovatel ukončil sběr dat a může uzavřít analytickou část dokumentu.

„Na začátku setkání budou občané seznámeni s výsledky analýz. Pak bude na programu diskuse o rozvoji dopravy ve městě. Na tuto část bude navazovat návrh proveditelných opatření, který zapracuje i připomínky občanů,“ dodala Stehlíková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x