Mladík přepadl s nožem v ruce cyklistku a dožadoval se vydání kola

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížští kriminalisté obvinili dvaadvacetiletého mladíka z Kroměřížska z trestného činu loupež. S nožem v ruce požadoval po cyklistce (42) její jízdní kolo, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Událost se stala v polovině května na křižovatce v centru Kroměříže. V nočních hodinách tu mladý muž vstoupil ženě do jízdní dráhy a donutil ji zastavit. „Levou rukou chytil řídítka kola a v druhé držel nůž, kterým výhrůžně mával před jejím tělem. Chtěl její kolo, tvrdil, že je jeho. Cyklistka mu ho odmítla dát s tím, že kolo je její a ať klidně zavolá policii. Když začal telefonovat svému známému, žena této situace využila, vysmekla se mu a ujela,“ popsala událost Kyšnerová.

Policisté brzy mladého neurvalce dopadli. „Během tří dnů se nám podařilo na základě popisu osoby a dalších zjištěných skutečností pachatele vypátrat a usvědčit. Mladík se pod tíhou důkazů ke svému protiprávnímu jednání přiznal,“ doplnila policejní mluvčí s tím, že nyní mladému muži hrozí za loupež až desetileté vězení.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x