Děti budou řádit ve Sportovním areálu Baťov

OTROKOVICE - Přijďte fandit dětem při Prázdninovém řádění projektu Zdravý pohyb do škol, zve otrokovická radnice veřejnost, a to nejen tu otrokovickou. Server Zlin.cz informovala o chystané akci mluvčí tamní radnice Romana Stehlíková.

V úterý 18. června 2019 pořádají základní školy ve spolupráci s městem Otrokovice společně se zástupci sportovních klubů a oddílů pracujících s mládeží na území Otrokovic další ročník této velkolepé sportovní události. Prázdninové řádění startuje v 16 hodin ve Sportovním areálu Baťov.

Přibližně tři stovky dětí prvního stupně základních škol se utkají v atletických disciplínách. Čeká na ně obratnostní dráha, hody raketkou, skoky nebo míčová dráha. Ačkoliv se jedná o soutěž, motivačně budou všichni zúčastnění sportovci odměněni cenami. Ukončení soutěžení předpokládáme v 19 hodin.

I v letošním roce přijali pozvání na akci významní sportovci, aby podpořili a povzbudili školní mládež při sportování. „Věříme, že přijmete naše pozvání a společně s radostnými pohledy dětí rozzáříme Sportovní areál Baťov. Srdečně zveme širokou veřejnost a těšíme se na společné setkání,“ uvedla Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury Městského úřadu Otrokovice. Dodala, že pro veřejnost bude v areálu zajištěno občerstvení.

Projekt Zdravý pohyb do škol funguje na všech třech otrokovických základních školách v rámci školních družin již od září 2012. Město Otrokovice prostřednictvím něj nabízí rozvoj sportovní všestrannosti pod vedením trenérů s licencí. Jedná se o rozšířenou výuku tělesné výchovy, a to zcela bezplatně. Jedním z cílů projektu je odvést děti od televize, tabletu a telefonu a přiblížit jim sportovní aktivity tak, aby přijali aktivní sportování jako součást svého životního stylu.

Zvláštní poděkování patří DDM Sluníčko Otrokovice, které při Prázdninovém řádění zajišťuje doprovodný program.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x