Nadace Via ocenila luhačovickou Vincentku

LUHAČOVICE - Společnost Vincentka, která stáčí nejznámější z luhačovických léčebných pramenů, získala ocenění od Nadace Via. Serveru Zlin.cz to sdělil Zdeněk Mihalco, programový ředitel Nadace Via.

Nadace letos už po dvaadvacáté udělila Cenu Via Bona těm, kteří pomáhají druhým. Mezi pěti oceněnými byli kromě Vincentky jinak výhradně jednotlivci.

„Z pramene Vincentky tryská pomoc Luhačovickému regionu. Firma se věnuje dobročinnosti v podstatě od svého založení, tedy od roku 1998, a každoročně podporuje řadu místních kulturních a společenských akcí. Celková finanční i věcná hodnota všech dobročinných aktivit firmy se pohybuje okolo půl milionu korun ročně,“ uvedli organizátoři ocenění z Nadace Via.

O výsledcích udělení cen rozhodovala veřejnost svými hlasy v online hlasování. Celkem obdržela Nadace Via do 22. ročníku Ceny 120 nominací z celé České republiky. Odborné komise z nich vybraly 12 finálových příběhů pro hlasování veřejnosti.

Nadace Via se v posledních letech stále více obrací k podpoře lokální filantropie. I proto si za motto letošního ročníku Ceny Via Bona zvolila „dobrá sousedství“. „Chceme čelit občanské pasivitě, rezignaci na veřejné dění, nezájmu o druhé, nedůvěře mezi lidmi. Proto jsme letos hledali příběhy těch, kteří jakýmkoli způsobem konají dobro pro své okolí, ať už v rámci nejbližšího sousedství, regionu nebo celé republiky,“ vysvětlil Zdeněk Mihalco.

Nadace Via už přes 20 let podporuje rozvoj komunitního života a dárcovství v Česku. Od roku 1997 podpořila 5 000 projektů a Cenou Via Bona ocenila 127 inspirativních příběhů dárcovství jednotlivců a firem.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x