Zlínský půlmaraton očekává přes dva tisíce běžců

ZLÍN - V sobotu 1. června se ve Zlíně uskuteční již čtvrtý ročník městského půlmaratonu, který je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Unikátní závod v atmosféře festivalového Zlína zakončí letos opět devítidenní filmovou přehlídku a organizátoři upozorňují na omezení v dopravě, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

„Městské běžecké závody jsou v České republice nyní velmi populární a jsme rádi, že se těší tak velké oblibě také ve Zlíně. Svědčí o tom stále narůstající počet běžců, jejichž počet se rok od roku zvyšuje,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a dodala, že letos by se na start hlavního závodu mohlo postavit přes 1600 běžců. „Také kapacita Festivalového ING rodinného běhu je pro letošní rok navýšena a počítá s dalšími 600 závodníky,“ dodala Záhorová.

Start 4. ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2019 je naplánován na 16.00 hodin a poslední běžec je očekáván v cíli kolem 19. hodiny. Na trasu jednadvacetikilometrového závodu vyrazí kolem 1 600 běžců, které přijdou podpořit další tisícovky diváků. Z důvodu bezpečnosti samotných běžců i diváků bude proto v některých částech centra města omezena nebo zcela uzavřena doprava a také linky MHD budou odkláněny. „Rádi bychom upozornili motoristy i ostatní obyvatele města, že na této trase se v době od 15.15 do 19.00 hodin vyskytnou dopravní omezení,“ řekl spolupořadatel závodu Bohuslav Komín z organizace Běhy Zlín.

Organizátoři žádají obyvatele o vstřícnost a shovívavost s dopravní situací, která bude během závodu panovat. „Zejména v oblasti kolem stadionu na Benešově nábřeží se v souvislosti se sobotním fotbalovým zápasem mohou vyskytnout komplikace pro motoristy i fotbalové fanoušky,“ dodal Komín. Kompletní seznam uzavírek a neprůjezdných ulic, jichž se bude omezení týkat je k dispozici na www.zlinskypulmaraton.cz

„Současně prosíme o vyklizení a přeparkování vozidel z těchto míst. V opačném případě budou bohužel tato vozidla po celou dobu závodu zablokována, v kolizních případech odtažena,“ upozornil Bohuslav Komín

Hlavnímu závodu bude od 14.00 hodin předcházet oblíbený Festivalový ING rodinný běh na 1 400 metrů určený pro rodiče s dětmi a také pro ty, kteří preferují kratší trasy. Výtěžek z tohoto závodu věnuje partner závodu společnost ING organizaci Černí koně na nákup dětského hand biku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x