Na zlínském Stadionu mádeže je nový pálkařský tunel

ZLÍN - Baseballisté Cobblers Zlín nově využívají k tréninku tzv. pálkařský tunel. Specializované zařízení jim umožňuje lépe se připravit na útočnou fázi utkání, serveru Zlin.cz to řekl předseda a hlavní trenér Cobblers Roman Meško.

Pálkařský tunel je umístěný na Stadionu mládeže, který je domovským sídlem zlínských baseballistů. „Funguje to tak, že nahazovací stroj posílá míčky hráči k odpalu a ten je trefuje. Dá se přitom nastavit rychlost i sklon nadhozu odpalu,“ popsal princip pálkařského tunelu Roman Meško.

Pálkařský tunel si zlínští baseballisté nechali přivést z USA. K pořízení jim pomohli jak partneři klubu, tak město Zlín, které zrealizovalo potřebné stavební úpravy na Stadionu mládeže a významně přispělo i finančně. Základní úprava terénu byla provedena současně s rekonstrukcí tribuny, město pak v hodnotě cca 80 tisíc korun zbudovalo zpevněnou plochu a zajistilo přístřešek pro odpalovací stroj. Ten pořídili baseballisté za podpory města, kde jim byla poskytnuta dotace ve výši 150 tisíc korun.

„Zastávám názor, že město by mělo podporovat všechny sporty, které se na jeho území provozují. A to včetně těch s menší základnou, mezi které se řadí zatím baseball. Ten má však nepochybně velký potenciál,“ konstatoval primátor Jiří Korec.

Cobblers Zlín se specializují na mládežnické kategorie, aktuálně se zaměřují především na U13. „Zlín už řadíme mezi zavedené oddíly a má pevné místo na české baseballové mapě,“ prohlásil Petr Dittrich, předseda České baseballové asociace.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x