Dětem ve zlínské nemocnici četli pohádku herci Goldflam a Nový

ZLÍN – Herci Arnošt Goldflam a Pavel Nový četli pohádky dětským pacientům v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Vybrali si Goldflamovu knihu nazvanou Tatínek není k zahození, řekl serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Jídelnu při čtení zaplnilo asi 15 hospitalizovaných dětí, jejich rodiče i někteří zdravotníci. „Napsal jsem vlastně už deset pohádkových knih a Tatínek není k zahození byla první. Mám radost, když děti moje pohádky poslouchají. Hlavně jsem rád, že se baví nejen děti, ale i jejich rodiče. Psal jsem dětské knihy tak, aby si je zároveň užili i rodiče. Při čtení jsem měl pocit, že tomu tak je, což mě vždycky těší,“ řekl Goldflam.

Dětem přečetl kapitolu nazvanou Tatínek a olympijské hry, zatímco Nový četl příběh Tatínek a bankovní lupiči. „Na čtení jsem se těšil a užil jsem si ho. S pobytem v nemocnici v dětském věku mám spoustu vlastních zkušeností. Častokrát jsem měl něco zlomeného, a v první nebo ve druhé třídě jsem měl dokonce žloutenku. Všichni tady byli moc milí a my jsme rádi, že jsme mohli být milí na ně,“ uvedl Nový.

Setkání herců s dětskými pacienty pomohl uspořádat Dům dětí a mládeže Astra Zlín. „Organizátoři tradičně využili konání mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně,“ uvedl Havrlant. Podle něj se akce zúčastnil i náměstek zlínského primátora Miroslav Adámek, který se už řadu let aktivně zapojuje do čtení dětem v nemocnici v rámci dobrovolnických projektů.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x