Do celostátního sociologického průzkumu bylo zařazeno i několik otrokovických domácností

OTROKOVICE - Přesně 19 adres v Otrokovicích bylo náhodně vybráno pro sociální výzkum na téma Sociální nerovnosti. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Jedná se o projekt mezinárodního sociologického šetření ISSP na téma sociální nerovnosti, jehož zadavatelem je Sociologický ústav AV ČR. Šetření v domácnostech se bude provádět během měsíce června.

„Koho se bude výzkum v Otrokovicích týkat? Domácnosti z našeho města, které jsou zařazené do projektu, jsou vybrané na základě pravděpodobnostního výběru a budou požádány, aby se zúčastnily dotazování. V celé České republice bude do výzkumu zapojeno celkem u 1 800 vybraných domácností,“ upřesnila Stehlíková.

Díky tomuto postupu budou zohledněny názory lidí ze všech oblastí České republiky a bude zajištěna objektivita výsledků. „Zaručujeme Vám, že všechny údaje budou anonymní,“ upozornila Olga Plašilová ze zpracovatelské společnosti SC&C.

Výzkum ISSP 2019 je zaměřený na postoje a hodnoty, zkušeností s diskriminací a pomáhá mapovat příčiny vzniku sociálních nerovností. Je to unikátní výzkum, do kterého je zapojeno 45 zemí. Tazatel, který domácnost navštíví, bude mít u sebe průkazku společnosti SC&C. Účast ve výzkumu je symbolicky honorována. Všechny odpovědi budou anonymizované. Získaná data jsou důsledně chráněna dle nařízení Evropského parlamentu a Rady EU.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x