Na dodržování silničních pravidel dohlížel i policejní vrtulník

ZLÍN - Zlínští policisté společně s Leteckou službou Policie ČR uspořádali dopravně bezpečnostní akci, která byla prioritně zaměřená na jedny z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu – na motorkáře. Serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Kromě motorkářů policisté kontrolovali a řešili přestupky i dalších účastníků silničního provozu se zaměřením na dodržování zákazu požívání alkoholu a jiných návykových látek za volantem, dodržování stanovené rychlosti a dalších povinností účastníků silničního provozu.

„Do bezpečnostní akce se zapojily přes dvě desítky policistů z dopravní a pořádkové policie a během dne zkontrolovali 707 řidičů, u nichž zjistili 38 dopravních přestupků. V pěti případech se jednalo o porušení předepsané rychlosti v obci, desítka řidičů pak měla nevyhovující technický stav vozidla. Alkohol policisté nezjistili u žádného z řidičů, dva řidiči ovšem usedli za volant pod vlivem drog. Policisté během akce nezjistili žádný přestupek ze strany motocyklisty,“ konstatovala Javorková.

Dopravně bezpečnostní akce se v uplynulých dvou dnech uskutečnila i na Uherskohradišťsku. Tam policisté zkontrolovali 250 vozidel a zjistili 61 dopravních přestupků, přičemž v polovině případů se jednalo o porušení rychlosti. Jeden řidič pak usedl za volant pod vlivem alkoholu, policisté dále například řešili pět přestupků chodců, jeden přestupek cyklisty a jeden motorkáře.

„Počet dopravních nehod oproti loňsku mírně narůstá, do dnešního dne evidujeme ve Zlínském kraji 1 621 dopravních nehod. I z tohoto důvodu budou dopravně bezpečnostní akce v nadcházejících měsících v našem kraji pokračovat,“ uzavřela Javorková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x