Malý sameček hyeny skvrnité ze zlínské zoo dostal jméno Bakari

ZLÍN - Ve zlínské zoo se v rámci Zlín Film Festivalu uskutečnil křest mláděte hyeny skvrnité. Sameček nakonec dostal jméno Bakari, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Kmotrem malé hyeny se stali zpěvačka Šárka Marková, moderátor a tanečník Jan Onder a náměstek primátora města Zlína Miroslav Adámek. Slavnostní křest si nenechali ujít i další významní hosté zlínského dětského filmového festivalu – Dana Morávková, Roman Vojtek, Honza Čenský, Martin Hrdinka nebo prezident českých kouzelníků Jirka Hadaš.

Křtiny se uskutečnily přímo u expozice hyen v etiopské oblasti zoo. Mládě hyeny zastoupili plyšoví „dvojníci“. Připíjelo se dětským šampaňským a sameček hyeny získal jméno Bakari, které mu zůstane po celý život. Ve svahilštině to znamená ten, který má úspěch.

Zlín film festival a Zoo Zlín patří již neodmyslitelně k sobě. Každoročně přijíždějí do zoo hvězdy festivalu, aby se staly kmotry některého ze zdejších mláďat. Letošní kmotři mladého samečka hyeny skvrnité se shodli na společném přání. „Přejeme mláděti, aby vyrůstalo ve zdraví a dobře se mu dařilo. Ať je jeho život hodně dlouhý,“ uvedli kmotři.

Zatímco se připíjelo na zdraví malé hyeny, vyhlížel Bakari ze svého výběhu jen velmi opatrně. Svým kmotrům se ale nakonec pořádně předvedl i se starší sestrou a oběma rodiči. Bakari se narodil v prosinci 2018. Matkou je čtrnáctiletá samice Gilly, pro kterou je to již třetí úspěšně odchované mládě. Kromě nich návštěvníci ve výběhu v etiopské oblasti zoo uvidí také devítiletého samce Zoltána a tříletou samičku Tesy, která se ve zlínské zoo narodila v březnu 2016.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x