Za rok do Guinessovy knihy rekordů

ZLÍN - Jako vždy to v parádním počasí hýřilo na Dětském dnu zlínské Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie úsměvy dětí, rodičů a mimo jiné samozřejmě i barvami.

Příští rok si originálně připomenou, že neplodným párům pomáhají metodami asistované reprodukce už dvacet let.

A za tu dobu přišlo na svět už 5 000 dětí, které by jinak prostě nebyly.

„Úspěšně si k nám pro radost z pokračování rodu přijel třeba pár z daleké Havaje, takže se svým způsobem podílíme na růstů populace v USA, ale samozřejmě jsme tu dominantně pro páry od nás,“ povídal v tradičně dobrém rozpoložení šéf kliniky David Rumpík.

Na příští rok chtějí pozvat ještě více lidí než letos, kdy tu měli 479 dětí. Zatimní světový rekord zapsaný v Guinessově knize rekordů je na jednorázové akci přesně o stovku vyšší. To si ve Zlíně troufají příští rok překonat a o zápis se za striktních přísných podmínek postarat.

Když se přípomínala meta 5 000 narozených dětí, padl zajímavý návrh. „To už by bylo středně velké město velké třeba jako Vizovice nebo Luhačovice. Jmenovat by se prý mohlo podle zmíněného pana doktora Rumpíkov.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163540′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2363‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163540‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x