Festivalový půlmaraton ovládli ve Zlíně ukrajinští běžci

ZLÍN - Letošní 59. ročník Zlín Film Festivalu už počtvrté v řadě ukončil Festivalový půlmaraton MONET+ 2019. Nejlépe si vedli v kategorii mužů i žen ukrajinští běžci, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Na trať se letos vydal rekordní počet 1 651 běžců, z nichž 552 se vydalo na trať půlmaratonu, 479 na poloviční vzdálenost a 138 týmů se zapojilo do štafetového závodu.

Závod z náměstí Míru odstartoval prezident Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura. Mezi účastníky závodu nachyběl Filip Vabroušek, syn triatleta Petra Vabrouška, se startovním číslem 1, Andrej Višněvský či Milan Zvonek. Závodu se se startovním číslem 6 zúčastnil i handicapovaný lyžař Patrik Hetmer z Luhačovic, číslo 3 pak měl zakladatel Běhů Zlín Jiří Prokop.

„Trať nakonec nejlépe sedla ukrajinskému běžci Pavlu Veretskemu, který se do závodu přihlásil na poslední chvíli a již potřetí v historii festivalového půlmaratonu závod vyhrál, a to s výsledným časem 1:10:24. Nejrychlejší ženou půlmaratonu se stala jeho krajanka Valentyna Kiliarksa s časem 01:34:22,“ upřesnila Martykánová.

Slavnostního dekorování vítězů se na závěrečném ceremoniálu ujal mimo jiné i desetibojař Tomáš Dvořák. Závod úspěšně dokončilo 1 554 závodníků. Do cíle doběhlo 527 účastníků půlmaratonu, 475 čtvrtmaratonu a 138 týmů štafet.

Hlavnímu závodu předcházel Festivalový ING rodinný běh a závod dětských handbiků Černí koně. Rodinný běh na 1 400 metrů odkazující na tradici baťovských běhů z první poloviny 20. století přilákal rekordních 600 malých i velkých běžců. Startovné za všechny účastníky hradil partner tohoto závodu, společnost ING, a jeho výtěžek věnuje organizaci Černí koně na nákup dětského handbiku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail