Retro v retrodresech. Zlín – Ostrava retrovýsledek 5:5

ZLÍN - Hotovo, pro letošek skončila sezóna na zlínské Letné. On je to už vlastně svým vzhledem a stavem takový retrostadion.

A tak to v posledním dílu oslav 100 let fotbalu ve městě bylo prostě vzpomínací.

Do pečlivě plánovaného duelu nastoupily staré gardy fotbalistů Zlína a Ostravy.

Domácí se představili v dobových dresech se symbolem baťovských továren na srdcích. Tempo bylo taky trochu retro ale zápas se díky spoustě branek jako kdysi v retro časech musel líbit.

Výsledek 5:5 byl spravedlivý, Luboš Blaha dal za domácí čtyři branky. Mimochodem v dresu Zlína se během své kariéry spíše jen mihl. A mezi „přesdospělými“ měl premiéru. On tedy až tak retro není, vždyť je v jedenačtyřiceti stejně mladý jako třeba opora prvoligového opavského klubu Pavel Zavadil.

Pátý gól byl z Ryškovy fotbalové dílny, za hosty se trefil třikrát Pikonský, dva zásahy zaskakující Hellebrand.

V domácím celku nastupili třeba Ondrůšek, Kroča, Vidlička, Klhůfek, Grygera a spousta dalších, trenérských povinností se spolu s Miroslavem Poláškem ujal Petr Uličný.

Hosté například s Vrtěm, Šlachtou, Stašem a dalšími hvězdami Baníku i Vítkovic museli poslouchat kouče Františka Komňackého. Ten se ve Zlíně na tomto postu také objevil, ovšem v Ostravě dosáhl svého jedinečného úspěchu, v roce 2004 tam s Baníkem slavil titul.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x