Silničáři teď sečou trávu kolem cest a nabádají řidiče k opatrnosti

ZLÍNSKÝ KRAJ - Na krajské silniční síti je v plném proudu sečení trávy podél komunikací. Během roku se uskuteční dvě seče, uvedl pro server Zlin.cz mluvčí krajských silničářů Vojtěch Cekota.

Silničáři vyzývají motoristy ke zvýšené opatrnosti a snížení rychlosti jízdy při objíždění techniky, která sečení trávy zajišťuje a probíhá i na nepřehledných místech.

„Trávu sečeme každoročně kolem všech krajských silnic. Letos máme na tuto činnost vyčleněno v rozpočtu 18 milionů korun,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý. Během vegetačního období se plánují dvě seče. Tyto práce zajišťují na území všech čtyř okresů Zlínského kraje pracovníci organizací Správa a údržba silnic. S první sečí začali v polovině května. Druhá seč začne v srpnu a potrvá až do podzimu.

„Sečení trávy podél silnic probíhá zpravidla tak, že silničáři provedou nejdříve jeden pokos na šířku sekačky, kterým se poseče vzrostlá tráva u krajnice. Později se silničáři na stejné místo vracejí a sečou trávu také v příkopech nebo na silničním pozemku, na šířku dvou pokosů,“ upřesnil provozně-technický náměstek ŘSZK Radek Berecka.

Silničáři vyzývají řidiče k ohleduplnosti a opatrnosti při objíždění techniky, která zajišťuje sečení trávy. „Musíme zajistit sečení trávy i v nepřehledných úsecích. Řidiči ostatních vozidel tam musejí výrazně snížit rychlost a zvýšit pozornost, aby nebyla ohrožena bezpečnost silničního provozu. Na provádění prací jsou řidiči předem upozorněni přechodným dopravním značením,“ poznamenal Berecka.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x