Kraj hodlá nově podpořit vybavení dílen na základních školách

ZLÍNSKÝ KRAJ - Rámec dotačního programu na podporu vybavení dílen na základních školách projednali krajští radní a doporučili jeho schválení krajskému zastupitelstvu. Kraj má pro něj ve svém rozpočtu vyčleněno 5 milionů korun, server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Jde o zcela nový program Zlínského kraje, jehož prostřednictvím chce podpořit polytechnické vzdělávání na základních školách, a tím motivovat žáky k tomu, aby se při volbě střední školy rozhodli pro studium technických oborů.

„V posledních letech došlo ke zrušení většiny dílen na základních školách a jejich opětovné vybavení je pro zřizovatele těchto škol finančně náročné. Absence rukodělných činností v rámci základní školní přípravy vede k nezájmu žáků o učební obory a profese, které manuální zručnost vyžadují, a proto je potřeba tuto oblast podpořit,“ uvedl radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

O dotaci budou moci žádat úplné základní školy (1. a 2. stupeň) všech zřizovatelů se sídlem ve Zlínském kraji. Podporováno bude jakékoliv vybavení dílen na základních školách. Minimální výše dotace na jeden projekt je stanovena na 50 tisíc, maximální pak na 150 tisíc korun.

Zveřejnění programu včetně formuláře žádosti se předpokládá 17. července, příjem žádostí by se měl konat od 21. srpna do 23. září, o poskytnutí dotace by měly orgány kraje rozhodovat v říjnu a listopadu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x