Policie dopadla muže, který na Slovácku okrádal starší ženy v čekárnách u lékaře

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Kriminalisté v uplynulých dnech zahájili trestní stíhání proti devětatřicetiletému muži, který se dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření a pozměnění platebního prostředku. Několikrát soudně trestaný cizinec totiž od srpna loňského roku okrádal na Uherskohradišťsku ženy v čekárnách u lékaře, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Muž vždy postupoval podle stejného scénáře. Přišel do čekárny lékaře, kde si vyhlédl starší ženu. Poté vedle ní usedl z té strany, kde měla kabelku. Bundu nebo mikinu si přehodil přes ruku, čímž druhou ruku maskoval při krádeži. Tímto způsobem okradl celkem sedm žen jak v Uherském Brodě, tak i v Uherském Hradišti. Oběti připravil o peněženky s doklady, platebními kartami a nemalými finančními obnosy. Celkem si tak zloděj přišel na 46 tisíc korun.

„U jedné třiaosmdesátileté ženy mu ale tento tah nevyšel. Seniorka byla obezřetná a na své věci si dávala velmi dobrý pozor. Mužovo počínání tak zaregistrovala. Stejně jako ostatní ženy, i ona vše oznámila na policii. Kriminalisté tak získali podrobný popis muže, na kterého si v jedné z čekáren počkali, a tak se jim ho podařilo dopadnout. Lapka se u výslechu ke všemu přiznal. Uvedl, že z peněženek vzal peníze a zbylý obsah vyhodil. Získaný obnos poté utratil. Za jeho protizákonné jednání mu nyní hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ dodala Šabatová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x