Zlínské (z)povídání: Rostislav Marek

ZLÍN - Dnes slaví narozeniny Rostislav Marek, výrazná (a to nejen svou výškou) postava Městského divadla Zlín. Zeptali jsme se ho, co má ve Zlíně rád, a co by tu naopak rád změnil.

Rostislav je herec, který se dokáže s neskrývaným gustem zhostit komediálních rolí, což dokazuje aktuálně třeba v roli potřeštěného pana Kaplana, ale jeho um vyniká i v dalších hereckých polohách. Excelentní byl například jeho Jan Antonín Baťa, svým výkonem osvěžuje třeba v Petrovi a Lucii či Upokojenkyních. V příští sezoně ho uvidíme mimo jiné také ve Smrti obchodního cestujícího.

Kam byste vzal zahraniční návštěvu?

Provedl bych je Zoologickou zahradou Lešná, která má – dle mého názoru – evropské parametry, vystoupali bychom do mrakodrapu 21, abychom z té výšky vychutnali ojedinělost baťovského ducha města, a večer bych s nimi šel na jakýkoli koncert do Kongresového centra.

Čím Vás město naposledy překvapilo?

Stále pozitivně vnímám Komenského park, nedávno mě překvapila nová, rychlá a povedená rekonstrukce Obchodního domu a zejména pak architektonický skvost města – v plné kráse opět zářící zlínský klenot – Památník Tomáše Bati. Příjemným překvapením byla návštěva bývalé Vavrečkovy vily v citlivé obnově architekta Pleskota – vrcholné snoubení historie, gastronomie a architektury v restauraci La Villa.

Co si ve Zlíně nikdy nenecháte ujít?

Nenechám si rozhodně ujít divadelní festival Setkání/Stretnutie, hudební festival Harmonia Moraviae, zlínské výtvarné salony a fašank na Lešetíně, vánoční trhy na náměstí. S velkou nostalgií a bdělostí neopomínám setkání občanů vždy 17. listopadu před radnicí.

Co Vám ve Zlíně chybí?

Díky dětskému filmovému festivalu, majálesu i Barumce a vůbec díky akcím Živého Zlína, město vskutku pulsuje – rád bych jej ale také oživil pro dny všední. Chybí mi každodenní drobné hospůdky, kavárny, cukrárny, obchůdky a menší podniky, kde by se bez jakéhokoli marketingu zlíňáci potkávali.

Co byste tu rád změnil, kdyby to bylo možné?

Podpořil bych výstavbu nové nemocnice v Malenovicích. Vím, že causy nádraží, tržiště, náměstí a soudu jsou již v řešení, ale běžíme tu trať už neúměrně dlouho. Rozhodně bych změnil rekonstruovaný temný podchod na náměstí Práce. A také bych rád změnil vztah některých Zlíňanů k přírodnímu bohatství města. Važme si zelených ploch a vzrostlých stromů!

Oblíbený podnik?

Určité kouzlo génia loci má pro mě hospůdka Na kovárně – a to díky příjemné obsluze i prostředí, a posezení na zahrádce u pizzy U Máců také stojí za to.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163554′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2369‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163554‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x