Univerzita třetího věku ve Zlíně pořádá pro případné zájemce den otevřených dveří

ZLÍN - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně pořádá v úterý a ve středu 11. a 12. června den otevřených dveří na Univerzitě třetího věku. Serveru Zlin.cz to řekla Jana Brázdilová z tiskového oddělení školy.

Akce je určena zejména seniorům, kteří by uvítali společnost svých vrstevníků a zároveň by se rádi dozvěděli něco nového. „Po oba dny bude pro ně připraven program plný zajímavých a poutavých přednášek, workshopů a ukázek prací posluchačů Univerzity třetího věku na zlínské univerzitě, a to z kurzů Informatiky, Kaligrafie, Digitální fotografie a podobně,“ upřesnila Brázdilová.

Co se týká přednášek, první se uskuteční 11. června od 10.00 do 11.00 hodin v posluchárně 131 U13 a nese název Zdraví a psychika ve třetím věku. Jiří Hřebíček přítomné obeznámí s nejnovějšími poznatky psychologie, fyziologie, biogenetiky a neurofilosofie, které mohou změnit kvalitu života každého člověka. O hodinu později bude na programu přednáška Historie kalendáře, v rámci které posluchači zjistí, jak začalo počítání času ve starověkých civilizacích, proč v roce 2012 nenastal podle mayského kalendáře novináři slibovaný konec světa či jak se počítá čas v židovském a islámském kalendáři. Druhý den, tedy 12. června, se bude například konat od 14.00 do 15.00 hodin přednáška Miroslavy Štýbrové Boty, botky, botičky o tom, jak se obouvali naši předkové a prapředkové.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x