Zlínský kraj podpoří péči o zvláště chráněná území

ZLÍNSKÝ KRAJ - Poskytnutí dotací 30 příjemcům na zajištění péče o zvláště chráněná území schválila krajská rada. Serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Celkově bude mezi ně rozděleno 635 522 korun. Příjemci peníze použijí zejména na kosení trávy a odstranění sena, likvidaci náletových a napadených dřevin či průběžnému čištění plochy na územích, která mají ve svém vlastnictví nebo nájmu.

„V zákoně o ochraně přírody a krajiny je krajům svěřena povinnost zajistit péči o zvláště chráněná území. Kraj může k zajištění této péče uzavírat písemné dohody s vlastníky či nájemci pozemků, provádějícími tuto údržbu, a poskytovat jim za to finanční příspěvek,“ vysvětlila radní Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství Margit Balaštíková.

Výše příspěvku se řídí ceníkem prací vydaným Agenturou ochrany přírody a krajiny. Ovlivněna je pracností údržby, která závisí na velikosti udržované plochy, sklonitosti a členitosti terénu, použité technologii při likvidaci trávy nebo sena, množství a velikosti likvidovaných dřevin apod.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x