Děti v Meziříčí se na hřišti osvěží v mlhovišti

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Nejnavštěvovanější dětské hřiště na ulici Vodní se od 5. června pyšní novou herní plochou, kterou ocení děti hlavně v parných letních dnech – Smart hřiště s mlhovištěm. Server Zlin.cz o něm informovala Vendula Králová z meziříčské radnice.

Bezpečný a na míru vybudovaný unikátní herní prvek je odpružený a oživený obrazci s motivy mořského světa. „Díky vestavěné vodní sprše v podobě velryby a funkční nerezové mlžné sprše se mohou děti v letních dnech dočkat neobvyklého a hravého osvěžení,“ uvedla místostarostka města Yvona Wojaczková. V chladnějších měsících pak může být mlhoviště využíváno jako multifunkční herní plocha s malou trampolínou. Ta je vůbec první na veřejném dětském hřišti ve Valašském Meziříčí. „Věřím, že novinka přinese dětem spoustu zábavy a udělá jim velikou radost,“ přeje si místostarostka.

V bezprostřední blízkosti nové atrakce se nachází hlína, do které již byla zaseta tráva. „Brzy tak nebude po terénních úpravách ani památky,“ ujišťuje Michal Lysák z odboru komunálních služeb městského úřadu.
Dětské hřiště vzniklo v roce 2005 a stále se rozrůstá o další prvky a mobiliář. „Velký podíl má na tom společnost Jacobs Douwe Egberts, která každoročně poskytuje nemalý finanční dar,“ uvedla Yvona Wojaczková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x