NEZAMĚSTNANOST: Lidí bez práce je ve Zlínském kraji opět o něco méně

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlínském kraji k poslednímu květnovémmu dni opět ubylo lidí bez práce, podíl nezaměstnaných lidí zůstal na hodnotě 2,1 %. Serveru Zlin.cz to řekla Ivona Macůrková z Úřadu práce ČR ve Zlíně.

K 31. květnu evidoval Úřad práce ČR ve Zlíně celkem 8 702 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 403 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je nižší o 1 970 osob.

Meziměsíční nárůst nezaměstnaných nebyl zaznamenán. Meziměsíční pokles byl zaznamenán ve všech okresech kraje. Nejvíce klesla nezaměstnanost v okrese Kroměříž (6,7 %), následuje Vsetín (6,1 %), Uherské Hradiště (3,2 %) a nejméně klesla nezaměstnanost v okrese Zlín (1,7 %). „Podíl nezaměstnaných stejný nebo vyšší než republikový průměr nevykázal žádný okres. Podíl nezaměstnaných osob pod úrovní republiky byl zaznamenán v okresech Uherské Hradiště (1,7 %), Zlín (1,8 %), Kroměříž (2,4 %) a Vsetín (2,5 %),“ upřesnila Macůrková.

Kraj evidoval k poslednímu květnovému dni celkem 14 191 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 589 vyšší, než v předchozím měsíci a o 3 506 vyšší než ve stejném měsíci minulého roku. Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 0,6 uchazeče, z toho nejvíce v okrese Kroměříž (1,2).

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x