Věra Kramářová bude mít u otrokovického gymnázia svou bustu

OTROKOVICE - Jako další poctu čestné občance města Otrokovice Věře Kramářové (1934 – 2017) složí její památce obyvatelé města v čele s představiteli radnice 13. června v 15.00 hodin u budovy Gymnázia Otrokovice. Právě tam bude slavnostně odhalena busta této významné osobnosti, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Věra Kramářová se narodila v Hluku do učitelské rodiny, ale od svých čtyř let žila v Otrokovicích. V roce 1957 nastoupila jako středoškolská profesorka na Gymnázium Otrokovice, kde působila až do roku 1992. Během prvního roku svého učitelského působení založila recitační kroužek, později nazvaný Poetické divadlo VARIACE. Za své pedagogické působení získala Věra Kramářová v únoru 2002 ocenění Zlínského kraje a téhož roku jí byla udělena Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Po odchodu do důchodu začala pracovat jako lektorka angličtiny. V letech 1994 – 1998 byla členkou Zastupitelstva města Otrokovice. Dvě desetiletí pracovala jako členka kulturní a školské komise a byla členkou Klubu přátel historie města Otrokovice.

„Věra Kramářová zachytila jako kronikářka události v Otrokovicích v letech 1986 – 2014 na téměř třech tisících stran kronik, k nimž shromáždila také tisíce příloh. Stala se autorkou a spoluautorkou různých publikací a jejích kronikářských zkušeností využilo také regionální rozhlasové a televizní vysílání. Významná byla i její spolupráce s městem a  Městským úřadem Otrokovice,“ doplnila Stehlíková.

V roce 2001 byl Věře Kramářové udělen titul Osobnost města Otrokovice. Za svou všestrannou kulturní a osvětovou činnost byla v roce 2014 jmenována čestnou občankou města Otrokovice. „Svou činností se nesmazatelně vepsala do historie našeho města. Na slavnostní odhalení její busty je zvána široká veřejnost,“ dodala Stehlíková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x