Most přes Bečvu v Hrachovci bude neprůjezdný

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Ředitelství silnic Zlínského kraje začne v pondělí 17. června s opravou mostu, který Hrachovec spojuje se silnicí I/35. Řidiči osobních vozidel budou muset až do konce listopadu jezdit po objízdných trasách, serveru Zlin.cz to řekl muvčí města Lukáš Martinek. 

Naproti tomu chodník pro pěší zůstane po celou dobu stavby průchozí. Omezení jsou naplánována i pro úsek Cyklostezky Bečva, která pod mostem vede.

„Oprava se nejvíce dotkne řidičů. Pro ně bude most pět měsíců uzavřen. Objízdná trasa povede po silnicích I/35, I/57, III/01873 a místní komunikaci ulice Šafaříkova. Vyznačena bude v obou směrech,“ upřesnil Martinnek.

V době od 17. června do 27. června a od 2. září do 6. října nebude průjezdný úsek cyklostezky pod opravovaným mostem. O prázdninách tak bude průjezd zachován. Cyklisté se ale žádné dlouhé objížďky bát nemusí. Budou jezdit stejně jako do července 2017, kdy byl slavnostně otevřen nový úsek pod hrachoveckým mostem. Několik metrů budou muset absolvovat po silnici III. třídy.

Veřejná osobní linková doprava nebude stavbou dotčena. Průchozí bude most po celou dobu stavby i pro pěší.

Oprava hrachoveckého mostu si vyžádá celkové náklady ve výši zhruba 24 milionů korun. Délka opravovaného úseku je 72 metrů. Kromě povrchu mostu bude upravena i navazující část silnice III. třídy směrem do Hrachovce. Investorem akce je Zlínský kraj.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x