Druhý koncert Vizovického zámeckého kulturního léta bude patřit místní rodačce

VIZOVICE - In Vox Veritas je název v pořadí druhého koncertu Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby, který do posledního zbytku naplní jednu z filozofických linek festivalu – dát prostor regionálním umělcům. Sopranistka Tereza Hromádková pochází z Vizovic a společně se svou spolužačkou z brněnské konzervatoře sopranistkou Kristýnou Ševčíkovou a klavíristkou Helenou Fialovou připravila pro Vizovice koncert, který jistě v programu festivalu nezapadne, servere Zlin.cz to za vizovickou radnici řekla Ivana Kopečná.

„Posluchači se mohou těšit na sólový zpěv i dueta, duchovní skladby i operní árie. To vše za doprovodu klavíru. Určitě to bude velmi zajímavý koncert pro obě strany, kdy Terezka se bude moci v tak velkém rozměru prezentovat ve svém rodném městě a pro občany z Vizovic to zase jistě bude o to zajímavější, že jde o Vizovjanku,“ uvedl organizátor Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby Vít Sušila.

Tereza Hromádková ukončila studium brněnské konzervatoře letos absolventským koncertem. Spolupracuje s komorním sborem Canticum Camerale na jeho významných projektech. Od roku 2018 se věnuje také pedagogické činnosti na ZUŠ Zlín. Od května 2019 je členkou Českého Filharmonického sboru Brno. Kromě klasického zpěvu se věnuje i jiným hudebním žánrům.

Kristýna Ševčíková je jednadvacetiletá studentka zpěvu pocházející ze Svitav. Po dokončení studií by se dále ráda věnovala hudbě a zpěvu, ale za žádným konkrétním cílem se nežene. „Řídím se Goethovou moudrostí – to, co získáte při dosažení vašich cílů, není tak důležité jako to, kým se stanete během jejich dosahování,“ svěřila se.

Helena Fialová je pro svůj mimořádný hudební cit vyhledávanou komorní hráčkou. Spolupracuje s předními českými instrumentalisty i operními pěvci. Od roku 1996 pracuje jako korepetitor Českého filharmonického sboru Brno. Od roku 2001 působí rovněž jako pedagog klavírní hry a korepetitor na konzervatoři v Brně. Od roku 2012 zastává také funkci korepetitora katedry kompozice a dirigování na JAMU v Brně.

Společný koncert těchto mimořádných dam se uskuteční tento pátek 14. června od 19.30 hodin v reprezentačním sále vizovického zámku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x