Změny v MHD Vsetín odložil na později

VSETÍN - V červnu letošního roku mělo dojít ke změnám jízdních řádů MHD, které v budoucnu zajistí vyšší hustotu spojů a lepší návaznost jednotlivých linek na sebe a na vlakovou dopravu. Účinnost změn, bude ovšem odložena, sdělila serveru Zlin.cz Jana Raszková ze vsetínské radnice.

Odložení má podle Raszkové dva důvody.

„Naším záměrem bylo posílit návaznost vsetínského MHD na příměstskou dopravu, kterou zajišťuje Zlínský kraj. V tuto chvíli máme informace, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil Zlínskému kraji výběrové řízení na dodavatele příměstské autobusové dopravy. Kvůli vzniklé situaci momentálně nemáme informace, jaká bude podoba nových jízdních řádů příměstské dopravy, proto musíme vyčkat,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička. „Další komplikací budou letní uzavírky komunikací, které město čekají. Během prázdnin proběhne výstavba okružní křižovatky na Ohradě u ´Skláře´. Dojde k dočasným změnám v trasách autobusových linek a další změny v jízdních řádech by situaci ještě více zkomplikovaly,“ dodal.

Nové jízdní řády budou zavedeny ve chvíli, kdy bude známa definitivní podoba jízdních řádů příměstské dopravy a také až bude stabilizována situace s dopravními omezeními ve městě. V dostatečném předstihu se také uskuteční veřejné projednávání nového systému s občany města.

Jízdní řády do budoucna nabídnou cestujícím mimo jiné například zkrácení intervalů mezi jednotlivými spoji, zlepšení ranní a odpolední dopravy ze sídlišť do bývalé Zbrojovky, a to vše při zachování současných cen 12 korunč za jednorázovou jízdenku, s čipovou kartou za 10 korun.

V současnosti ČSAD Vsetín připravuje ve spolupráci s radnicí veřejnou zakázku na dodavatele 14 nových autobusů s moderním odbavovacím systémem na CNG pohon.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x