Josef Csaplár převzal Ševce. Příprava potrvá čtyři týdny

ZLÍN - Příprava fotbalových Ševců, tedy fotbalistů zlínského Fastavu, už začala. Před novináře po boku sportovního ředitele klubu Zdeňka Grygery zasedl nový trenér Josef Csaplár, naposledy působící v Příbrami.

Zkušený fotbalový světoběžník už procestoval světa kraj, teď bere Zlín jako další pracovní výzvu. V šestapadesáti vypadá velmi dobře a podle všeho se na novou štaci, první moravskou, hodně těší.

Každý z jeho předchůdců byl jiný. Přemýšlivý ale i usměvavý Páník, pozoruhodný a stěží vyzpytatelný Petržela, introvertní a úspěšný Bílek, nejiskrný a málo úspěšný Pivarník a mladý a zapálený Kameník.

Ten zůstává na pozici pravé ruky nového trenéra, dál pokračují i jeho blízcí spolupracovníci Hubáček a Novák, stejně jako další lidí z realizačního týmu.

Csaplár začal při otázkách novinářů jednoslovnými odpověďmi, pak stále více a více extrovertněji mluvil o svém pohledu na fotbal, mluvil o nutném zapálení a víře v hráče, které přebírá.

„Ne, Zlín není brán v lize jako něco podřadného, zajímavé město i klub, mne tahle práce pořád moc a moc naplňuje,“ naznačil jasně.

Na první oťukávačce se podivil velkému mediálnímu zájmu. „Jistě větší než třeba v Příbrami. Prognózy po mně moc nechtějte, uvidíme zanedlouho, proč se neprat třeba o první šestku,“ dumá.

Hráči musejí podle něj makat na sto procent, nový systém, který liga premiérově předvedla vítá přede vším proto, že „fotbalisté musejí být více vytížení. Vězměte si, že ve starém modelu odehráli od prosince do konce července jen 14 utkání, to bylo opravdu málo, sedm a půl měsíce to trvalo.“

Prostě to, co se čekalo, postřehy zajímavé.

Teď se s týmem pouští do nové sezóny, po jeho pravici sportovní šéf Zdeněk Grygera.

„Čekáme na brněnského stopera Lukáše Vraštila, novými tvářemi by zřejmě měli být útočník Davis Ikaunieks a Jakub Janetzký z Jablonce, odešel Gajič a směr Jablonec asi naopak nabere mladý reprezentant Libor Holík,“ avizuje ještě nedotažené přestupy Grygera.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x