Soutěž na vytvoření podoby parku za divadlem má svého vítěze

ZLÍN - Město Zlín posvětilo výsledky veřejné architektonicko-krajinářské soutěže na území takzvaného divadelního parku ve Zlíně. První cenu získala místní autorská dvojice P. Krampla a R. Talaš, na druhém místě se umístila brněnská skupina autorů kolem R. Baloga a L. Šušlíkové, serveru Zlin.cz to řekl Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu.

Do soutěže vypsané v únoru tohoto roku dorazilo celkem sedm návrhů. Stejně jako u soutěže na náměstí Míru byl celý proces veden v souladu s požadavky zákona o veřejných zakázkách a pod dohledem České komory architektů.

Oproti původnímu předpokladu se porota rozhodla udělit pouze první a druhou cenu, třetí cena udělena nebyla. K tomuto závěru porota dospěla po zjištění, že pouze tyto dva oceněné návrhy svým obsahem naplňují očekávání zadavatele pro tuto lokalitu. Za zajímavé přístupy byly dále uděleny dvě odměny.

„Lokalita za divadlem byla několik let spojována s výstavbou a i vyhlášení této soutěže vyvolalo emoce ohledně umožněné částečné dostavby rohového objektu v ulici Potoky. Věřím, že oba oceněné návrhy situaci zklidní a budoucí revitalizace této plochy bude přijata pozitivně,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Přestože jde primárně o park, důležitá náplň tohoto prostoru by v budoucnu měla tvořit blízkost s objektem divadla. „V současné době naše divadlo nedisponuje adekvátním a důstojným vstupem do Dílny či Studia Z, natož veřejným prostorem, kde by se mohly odehrávat například různé aktivity během festivalu Setkání – Stretnutie. Oceněné návrhy jsou nadějným příslibem toho, že se situace změní a část aktivit divadla bude možno pořádat v exteriéru,“ podotkl Petr Michálek, ředitel Městského divadla Zlín a zastupitel města. „Zlín je příkladem kvalitních veřejných prostranství, jejichž podoba vznikla na základě veřejných architektonických soutěží. Jsme rádi, že můžeme pokračovat v této tradici a v dohledné době zkvalitnit další lokalitu v centra města,“ doplnil náměstek primátora Miroslav Adámek.

Celkové náklady na ceny a odměny činí 500 tisíc korun, polovinu této částky pokryje dotační program Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Výstava soutěžních návrhů se uskuteční od 21. června v prostorách kulturního institutu Alternativa.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163564′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2372‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163564‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x