Zlínská zoo bude hostit sympozium afrických řezbářů

ZLÍN - Ve zlínské zoo budou moci návštěvníci opět obdivovat umění afrických řezbářů. Již pošesté zde budou tvořit nigerští umělci, podruhé pak do zlínské zoo zavítají také řezbáři z Gabonu, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Jako první do Zoo Zlín přicestují 22. června řezbáři Jean de Dieu Mayombo a Joseph Landry Moubele Bingoulou z Gabonu. „Vloni pro nás vytvořili sedmimetrovou sochu africké ženy u sezonního vstupu, různé africké postavy, stůl a židle, lavice ve tvaru krokodýla nebo člun s rybářem, který nyní zdobí prostor před expozicí lvů. V letošním roce přetvoří dubové kmeny v další jedinečné africké sochy – například symbol Afriky, Voyage, Iboga nebo krokodýl,“ upřesnila Bujáčková.

Na louce před pavilonem žiraf se na konci června pak představí i nigerští řezbáři. Hama Boubacar bude ve zlínské zoo pošesté, většinu velkých soch zvířat v areálu zoo vytvořil právě on (jeho dílem jsou například hroši a žirafa u restaurace Limpopo, nosorožci v přístřešku u nosorožců, lvi u expozice lvů, plameňák u expozice plameňáků, sochy s motivy zvířat u sezonního vstupu). Dohromady už vytvořil více než dvě desítky soch. „Letos společně se svým kolegou Mounkaile Seidou Garba vyřežou šest soch. Vzniknou tak další žirafy, hroši a želva. Gabonští řezbáři budou u nás působit do začátku srpna, nigerští pak do konce srpna,“ uzavřela mluvčí zoo.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x