Na Otrokovických letních slavnostech vystoupí David Kraus, Petr Kolář i Těžkej Pokondr

OTROKOVICE - Přípravy na osmý ročník Otrokovických letních slavností jsou v plném proudu a podle organizátorů se budou mít návštvníci opět na co těšit. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Akce, která je určena lidem napříč generacemi, se letos uskuteční v době od 19. do 21. července a opět se bude odehrávat ve více částech města. Hlavní velké pódium je jako obvykle situováno do parku před Společenským domem. V pátek se na něm představí v 18.00 hodin první kapela, domácí Dlouhý proces, následovat budou pražské rockerky Apples a páteční program uzavře charismatický herec a zpěvák David Kraus a jeho kapela. V parku před poliklinikou je připraveno letní kino. Návštěvníci mohou zhlédnout oblíbenou českou komedii Źeny v běhu, a to od 21.30 hodin.

Nejnabitějším dnem je sobota. Již v 10.00 hodin zahájí den na velkém pódiu populární slovenská dechovka Boknická kapela. Po poledním klidu pak od 16.00 hodin vyčaruje dětem úsměv na tváři kouzelnice Radana a hudební část odpoledne následně vyplní písničkář Jakub Ondra, rockový kvintet Arrhythmia nebo Petr Kolář s kapelou. Sobotní line-up završí známé hity k poslechu i tanci v podání skupiny World Roxette Tribute Band – The Rockset. „Ani Kvítkovičtí v sobotu nepřijdou zkrátka. Dopoledne na malé scéně bude jako obvykle věnováno dětem a také příznivcům dechovky – bavit bude klaun na žebříku La Baila a poté Sadovanka. Odpoledne si návštěvníci mohou vychutnat dívčí kapelu Děvčice, folk-rockový Jamtour nebo známou skupinu Brontosauři revival. Během celého dne bude navíc pro zájemce otevřeno Minimuzeum hasičské techniky,“ doplnila Stehlíková.

Otrokovické letní slavnosti se ani letos neobejdou bez populárních závodů desetimístných dračích lodí, které se konají na Štěrkovišti. Souběžně se uskuteční také program v přístavišti. Samozřejmostí jsou okružní jízdy výletní lodí Morava, jejíž plavbu výletníkům zpestří akustická hudba v podání kapel Klika NJ Blues a Jazzbook. Ve stínu stromů vedle Společenského domu vystaví svá díla otrokovičtí umělci, výtvarníci ze spolku Rozumění a jejich hosté. Součástí této akce bude letos opět ukázkové pálení keramiky. A o druhém festivalovém večeru mohou diváci znovu zavítat do kina pod letní oblohou, promítat se bude další česká komedie – Dvě nevěsty a jedna svatba.

V neděli na Štěrkovišti pokračují závody dračích lodí a od 10.00 hodin se fanoušci leteckých modelů mohou těšit na jejich tradiční přehlídku na modelářském letišti Bělov. Na hlavní pódium v parku na Bahňáku se program vrací v 15.00 hodin, kdy zde vypukne dětská animační show Maxparáda. Otrokovické letní slavnosti poté zakončí známá dvojka bavičů Těžkej Pokondr.

Vstupné na Otrokovické letní slavnosti je zdarma. Drobný poplatek uhradí návštěvníci pouze za projížďku výletní lodí po Moravě a za vláček Moravský drak. Děti do šesti let mají vstup zcela zdarma i na tyto atrakce.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x