Zájemce o komunitní zahradničení na Jižních Svazích čeká informativní schůzka

ZLÍN - Obyvatelé největšího zlínského sídliště Jižní Svahy projevili v rámci programu Tvoříme Zlín zájem o komunitní zahradničení. Jejich návrhy se nyní chystají vyslechnout pracovníci odboru městské zeleně, serveru Zlin.cz to řekl Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

Pracovníci Odboru městské zeleně při Magistrátu města Zlína zvou na informativní schůzku o projektu komunitní zahrady, který byl schválen a odhlasován obyvateli města Zlína v participativním programu Tvoříme Zlín. „Na schůzce se lidé dozví více o plánech do budoucna a zaměstnanci odboru si také rádi vyslechnou návrhy zájemců,“ upřesnil Fabián.

Schůzka se uskuteční v pondělí 17. června od 16.00 hodin. Sraz je u fitness hřiště v Centrálním parku na sídlišti Jižní Svahy. Více informací lze získat také na adrese svahy.zahrada@gmail.com.

Komunitní zahrada je zahrada společná pro více lidí. Obvykle to funguje tak, že se sejde pár nadšenců, kteří si koupí nebo vezmou do nájmu nějaký pozemek, společně na něm zahradničí a dělí se o potřebné výdaje. Buď si plochu rozdělí na jednotlivé záhony, za které jejich uživatelé platí příspěvek do společné kasy, anebo celou plochu obhospodařují společně a vypěstovanou úrodu si mezi sebe rozdělí. Pokud je pozemek větší, někdy si najmou i profesionálního zahradníka, aby se jim o zahradu staral. Komunitní zahrady fungují v nejrůznějších státech světa, například v Německu, Rakousku, Španělsku, Anglii, Francii, Spojených státech nebo třeba v Kanadě. A samozřejmě už i v Čechách. Mezi nejznámější patří například Prazelenina v Praze Holešovicích, Kompot ve Středoklukách u Kladna, Zebra v Praze Braníku, Kuchyňka v Praze Tróji, Krejcárek – Ulitej záhon v Praze na Žižkově, zahrada u Komunitního centra Zahrada v Praze na Jižním městě, Zahrada v pytli v Brně nebo Za()hrada v Olomouci.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x