V zábavné Knihozemi poradí malým čtenářům s výběrem četby

ZLÍN - Zábavný víkend s hrami a společným čtením z nejkrásnějších dětských knížek letošního roku se chystá pro děti ve zlínském Obchodním domě Prior. Do světa Knihozemě se mohou vypravit v sobotu 15. a neděli 16. června, kdy pro ně vždy od 10 do 19 hodin budou připraveny různé hry, hádanky a úkoly, mohou si vybarvit omalovánky, užít si další zábavu se sladkou odměnou a užít si společné čtení vybraných titulů, serveru Zlin.cz to řekla Martina Žáčková.

Zábavný knižní koutek najdou návštěvníci u knihkupectví. Knihozem je jeho novým počinem, který má dětem i jejich rodičům a prarodičům usnadňovat výběr kvalitních knih. „Ročně vyjde v České republice na dva tisíce titulů pro děti a vybrat ten pravý bývá často oříšek. Knihozem proto pravidelně přináší tipy na dvanáct nejkrásnějších dětských knih pro děti od 2 do 12 let, které prošly důsledným výběrem a jsou nadprůměrné po stránce zpracování obsahu a grafiky i technickým provedením,“ upřesnila Žáčková.

V aktuálním výběru, s nímž se mohou návštěvníci o víkendu v Obchodním domě seznámit, jsou zastoupeny jak pohádkové příběhy pro nejmenší děti, kterým ještě předčítají rodiče, tak i beletrie pro školáky, mezi nimi například kniha Nadi Pažoutové Vilma běží o život, která se stala vítězným rukopisem literární soutěže Albatrosu. Seznam doplňuje mj. bohatě ilustrovaný Atlas vyhubených živočichů nebo nové vydání legendárního Malého prince ve výjimečné úpravě s fotoilustracemi z Islandu Elišky Podzimkové.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x