Oprava mostu v otrokovické ulici Nadjezd potrvá do října

OTROKOVICE - Práce na rekonstrukci mostu v otrokovické ulici Nadjezd jsou v plném proudu a zatím jde vše podle schváleného časového harmonogramu. Ukončení rekonstrukce se předpokládá letos v říjnu, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

„Zatím se nám daří dodržovat časový plán. Harmonogram je opravdu našlapaný, nejsou tam prodlevy a musíme spoléhat na dobré počasí a budeme doufat, že zejména v měsících září a říjnu nás počasí nezklame,“ uvedl během kontrolního dne Erik Štábl z odboru rozvoje města, který společně se zástupci zhotovitelské společnosti Eurovia provedl vedení města stavbou. „Zaměstnanci pracují o víkendech, během státních svátků a děláme všechno pro to, aby se doba stavby neprodloužila,“ ubezpečil Michal Friedlaender, ředitel závodu.

Hlavní stavbyvedoucí Bohdan Petura doplnil informace o aktuální situaci. „Během příštího týdne by měly být dokončeny práce v poli na trati i se sanacemi a následně budeme osazovat zábradlí. Jakmile dokončíme jednu stranu mostu, práce se přesunou na druhou část, kde bude most z obou stran nějakou dobu nepřístupný,“ upřesnil Petura. Stavbyvedoucí dále sdělil, že koncem příštího týdne se bude upravovat trakční vedení, čímž by měly skončit práce, které bylo nezbytné realizovat při výlukovém režimu na trati. „Po odkrytí říms se ukázalo, že most byl opravdu ve špatném stavu a s opravami se začalo v tu pravou chvíli,“ dodal závěrem Michal Friedlaender.

Stavba je spolufinancována z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury. Rozhodnutí o poskytnutí finančních prostředků obdrželo město v květnu roku 2018. Příspěvek byl stanoven v maximální výši téměř 118 milionů korun.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x