Tipy na výlety s kočárkem

CHROPYNĚ, VYSOKÉ POLE - Rodiny s dětmi v kočárku musejí při výběru výletů hledat trasy, které jsou s kočárky dobře sjízdné. Centrála cestovního ruchu přináší hned dva tipy, které tuto podmínku splňují, a navíc slibují i poznání mnoha zajímavostí, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí centrály Zdeněk Urbanovský.

Rodiče s dětmi v kočárku mohou například vyrazit do Chropyně, malého města nedaleko Kroměříže. Rybník vroubený rákosím, vodní ptáci, zejména hejna bílých racků, romantický lovecký zámeček a kolem vzrostlé stromy poskytující příjemný stín. Takovou idylku nabízí výlet kolem Chropyňského rybníka po místní naučné stezce. Auto lze zaparkovat na parkovišti před kostelem, který se nachází v samotném sousedství zámečku. A právě zde začíná naučná stezka kolem Chropyňského rybníka, který je již od roku 1954 národní přírodní památkou.

„Stezka nabízí hned několik zastavení s informačními panely, díky kterým se dozvíte spoustu zajímavých informací o historii městečka, vzniku rybníku a také o tom, co roste a žije v něm i na jeho březích. Kromě početného racka chechtavého, který zde má jedno z nejoblíbenějších hnízdišť v České republice, tady mohou lidé zahlédnout také několik druhů kachen či dalších vodních ptáků. Určitě stojí za zmínku i to, že na rybníku roste ohrožená vodní rostlina – kotvice plovoucí, břehy lemují topoly, vrby a olše,“ upřesnil Urbanovský.

Výlet je podle něj vysloveně šitý na míru pro rodiny s malými dětmi. Ty si můžou odpočinout či se pobavit na jednom ze zastavení naučné stezky, které je vybavené herními prvky. Větší děti zaujmou vyhlídkové ptačí pozorovatelny. Nabízí se také prohlídka zámku Chropyně se zajímavými sbírkami, děti mohou zajímat historické zbraně, brnění či pověst o hanáckém králi Ječmínkovi.

Kdo má raději kopcovité terény, vyrazí do valašské obce Vysoké Pole v přírodním parku Vizovické vrchy. Je zde čistý vzduch a voda ze studánek, kterou je možné pít. „Přímo z centra Vysokého Pole jsou vedeny dvě speciální kočárkové trasy vyznačené dřevěnými směrovkami. Ta kratší, dlouhá jen 1,5 km, míří k poutní kapli Panny Marie Vysocké a k nedaleké vodní kapličce u studánky s čistou, zdraví prospěšnou vodou. Ta, podle staletí předávané pověsti, pomáhá zejména při nemocech dětí. Součástí této kočárkové trasy je naučná Stezka zdraví, včetně záhonků s bylinami, které pomáhají zdraví navrátit či upevnit,“ upřesnil Urbanovský. Delší trasa je vhodná pro sportovně laděné rodiny. Má v jednom směru 4,5 km, a míří k památníku vypálené obce Ploština. Jde se mírně do kopce, ale krajina je poutavá – během cesty se jde i kolem statku, který lidé mohou znát z populárního televizního seriálu Ranč u Zelené sedmy. A v cíli trasy, na Ploštině, si pak turisté mohou připomenout oběti II. světové války.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163578′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2377‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163578‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x