Csaplárova premiéra: Zlín zdolal Trnavu 2:1

HOLEŠOV - Do Holešova, lépě řečeno k Holešovu, se teď jezdí na jahody. Výjimečně taky za fotbalem, výjimečně v tom smyslu, když tu v prvním utkání přípravy poměří síly zlínský Fastav s vítězem Slovenského poháru a nedávno velmi úspěšným týmem v Evropské lize trnavským Spartakem.

Horko bylo jako v polovině června bývá, nutnost správného pitného režimu jasná.

Góly padly tři. Nejdříve v první půli vzniklo velké nedorozumění v zadních vojích hostů a první gól nové sezóny snadno obstaral Železník.

Ve druhém poločase kopal penaltu Džafič, ovšem za její provedení dostal od nového trenéra jistě pětku. Míč uletěl nad branku.

Aby si šestapadesátiletý nový šéf zlínské lavičky mohl užít trochu nervů, udeřilo čtvrt hodiny před koncem do branky Rakovana. Ten si vybíhal na centr, ovšem jinak velmi spolehlivý stoper Buchta přesně hlavičkoval do zlínské branky.

Z čehož se naštěstí „hosté“ ze Zlína otřepali, to už hrála i první posila Lukáš Vraštil. Z ideální pozice kolmo k brance kopal Jiráček ze dvaceti metrů trestňák a jeho levačka umí. Golman Trnavanů byl bez šance.

Zlín – Trnava 2:1, ve středu v Luhačovicích v 16.30 další příprava se stále druholigovou Zbrojovkou Brno.