Lupič se brutálním způsobem domáhal peněz, hrozí mu za to desetileté vězení

KROMĚŘÍŽ - Až desetileté vězení hrozí dvacetiletému mladíkovi z Kroměříže, který se pod vlivem alkoholu rozhodl velmi brutálním způsobem přepadnout dva muže a dožadoval se po nich peněz. Serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Obviněný minulý týden ve středu fyzicky napadl dva muže a požadoval po nich peníze. K incidentu došlo v nočních hodinách okolo 22. hodiny na parkovišti před obchodním domem v ulici Kotojedská v Kroměříži. Mladý pachatel posilněný alkoholem se tam nejprve zaměřil na šestatřicetiletého muže. Chtěl po něm výměnou za láhev vodky sto korun. Když mu muž peníze nechtěl dát, srazil ho na zem, bil ho pěstmi do obličeje, roztrhl mu tričko a následně ho udeřil lahví s alkoholem do hlavy tak silně, až se rozbila. Rozbitou lahví pak ještě uhodil ležícího muže do zad a způsobil mu tak řeznou ránu.

„V tu chvíli agresorovu pozornost upoutal další kolemjdoucí a zraněnému se podařilo utéci. Násilník se rozběhl k nové oběti, a to k osmačtyřicetiletému muži. Povalil ho na zem a také po něm chtěl peníze. Muž mu je odmítl dát a v nestřeženém okamžiku, když se pachatel ohlédl, vyskočil ze země a utekl mezi auta, kde nasedl do vozidla jemu neznámé ženy. Žena poté vůz zevnitř uzamkla. V okamžiku, kdy se agresor pokoušel otevřít zadní dveře, se rozjela a ujela pryč,“ upřesnila Kyšnerová.

Během pár hodin se policistům podařilo na základě popisu osoby pachatele vypátrat a zadržet. Nadýchal 1,57 promile. Nyní mu za tuto trestnou činnost hrozí až desetileté vězení. Uplynulý víkend putoval mladý muž obviněný z loupeže do vazby.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x