Bára se už zase směje

ZLÍN - Už se zase tahle hezká Zlíňačka naplno směje. Jedenadvacetiletá členka zlínského Tenisového klubu Barbora Miklová si po řekněme méně úspěšných časech připsala za tréninkovu dřinu velmi pěkný úspěch. Na "patnáctkovém" turnaji žen ITF v Banja Luce došla až do finále. Na titul to zatím nebylo, ale co není, může být.

„Byl to velmi dobře obsazený turnaj, konkurence náročná, Bára se ukázala, že umí tvrdě zabojovat, výsledkem je mimo jiné šest bodů do žebříčku WTA a docela slušný skok v něm. Ale samozřejmě nás náročné věci čekají, nikdo nespí,“ glosoval úspěch trenér Martin Koryčánek s tím, že její finálový duel s Rakušankou Antonitschovou (3:6, 3:6) přenášela přímým přenosem bosenská televize.

Bára opravdu dostala chuť. „Teď bych měla zamířit do Itálie, do poslední chvíle budu čekat, zda se dostanu do hlavní soutěže, hraje se tam turnaj s dotací 25 000 USD, snad využiju slušnou formu, každopádně je nač navazovat.“

Miklová považuje finále v Banja Luce, druhém největším městě Bosny a Hercegoviny, za svůj dosud největší singlový úspěch.

Pořád je mladá a dobře vnímá, kam až poskočily její o něco mladší i starší kamarádky. Markéta Vondroušová, Karolína Muchová či Marie Bouzková.

Ve Zlíně se hrál velký áčkový turnaj dorostenců. Vítězem se stal karlovarský Mirdzhaliev, zlínský Ventrča došel do čtvrtfinále.

Od 11. července se ve Zlíně předvedou největší naděje do 12 let na mistrovství republiky družstev.

A aby byl výčet mládí i dříve narozených kompletní. Už tento pátek si to ve finálovém zápolení rozdá osm nejlepších „ranních ptáků“ na turnaji Morning Birds 2019.

Mimochodem akce je důkazem, že muži nestárnou, tenisoví ptáčci mají v průměru 60 let. Velkým favoritem je mistr světa ve stolním tenisu veteránů Petr Polák zvaný Orzel polski.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x