V Otrokovicích skončí k poslednímu září městská televize

OTROKOVICE – Městská televize Otrokovice skončí k 31. září. Hlavními důvody jsou nízká sledovanost a vysoké finanční náklady, řekla serveru Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Od října nahradí televizní zpravodajství z města jiná regionální televize. „Jednotlivé reportáže bude možné vidět na webových stránkách města a také na facebookovém profilu,“ uvedla Stehlíková.

Náklady otrokovické městské televize jsou kolem jednoho milionu korun ročně a podle Stehlíkové není možné doložit její sledovanost. „Nový dodavatel, s nímž máme předběžně dohodnuté podmínky, nám bude schopný předložit konkrétní čísla sledovanosti. Zatím ale nemáme podepsanou smlouvu, proto nechci nového dodavatele zveřejňovat,“ uvedl místostarosta Otrokovic Ondřej Wilczynski.

Televizní zpravodajství z Otrokovic lidé díky předběžně dohodnutým podmínkám uvidí prostřednictvím Regionální televize CZ. Reportáže se budou zpracovávat podle aktuálních potřeb. „Smlouvu prozatím uzavřeme na tři měsíce, abychom si prověřili, jestli se i do budoucna vydáme touto cestou,“ řekl Wilczynski. Pokud radnice bude dál pokračovat, ušetří ročně asi půl milionu korun.

Regionální televize má pokrytí pro celý Zlínský kraj, část Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Každá natočená reportáž bude v pořadu Deník TVS ještě ten den, maximálně následující pracovní den. „Navíc budou vybrané reportáže zařazené do víkendového bloku Týden ve Zlínském kraji,“ poznamenala Stehlíková.

Městská televize Otrokovice má v současné době vysílací schéma, které se celý týden v tříhodinových intervalech opakuje a jednou týdně aktualizuje. „Blížší informace poskytneme obyvatelům s dostatečným předstihem po uzavření smlouvy s dodavatelem. Jakým způsobem si naladit novou televizi a v kterém čase poběží vysílání z Otrokovic, poradíme lidem v Otrokovických novinách, na webových stránkách města a facebooku města. I když se od října nebude natáčet tolik reportáží jako doposud, mohou lidé získávat informace právě ze zmíněných médií,“ dodal Wilczynski.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x