Silničáři za sedm milionů zrekonstruují Okružní ulici ve Zlíně

ZLÍN – Část Okružní ulice ve Zlíně se dočká v létě rekonstrukce. Ředitelství silnic Zlínského kraje do toho investuje přes sedm milionů korun, řekl serveru Zlin.cz mluvčí podniku Vojtěch Cekota.

Okružní ulice je páteřní komunikací zlínského sídliště Jižní Svahy. „Dolní půlkilometrový úsek je zatížený velmi intenzivním provozem vozidel. Vykazuje známky výrazného opotřebení a vyžaduje obnovu,“ uvedl Cekota.

Práce se tak dotknou silnice číslo III/49018 uvnitř Zlína na příjezdu na sídliště Jižní Svahy. Začátek úseku je v místě křižovatky s Družstevní ulicí a konec úseku v místě křižovatky s ulicí K Pasekám. „Celková délka řešeného úseku je 564 metrů. Ve větší části je to obousměrná komunikae o třech jízdníh pruzích, v délce 65 metrů je komunikace čtyřpruhová,“ uvedl Cekota.

Pracovníci obnoví obrusné a ložné vrstvy, zasanují trhliny a deformace a obnoví přídlažby ze žulového dvouřádku a také dešťové vpusti. Součástí je i obnova vodorovného a svislého dopravního značení. Oprava se nedotkne míst zastávkových pruhů linkové osobní dopravy, u kterých se nedávno uskutečnila rekonstrukce.

Práce jsou v plánu od 8. července do poloviny srpna. V září se dokončí trvalé dopravní značení. Rekonstrukce bude za nepřerušeného provozu. „Dopravu usměrníme přechodným dopravním značením do dvou jízdních pruhů,“ dodal Cekota.

Uzavřený tak bude jeden pruh. „Uzavírka jednoho jízdního pruhu, kde budou probíhat stavební práce, bude představovat určité omezení. Právě proto jsme pro realizaci této akce vybrali prázdninové období, kdy je intenzita dopravy výrazně nižší,“ řekl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x