Rožnov pod Radhoštěm se stal cykloměstem roku 2019

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Cykloměstem roku 2019 se stal Rožnov pod Radhoštěm. O vítězství rozhodli účastníci letošní výzvy Do práce na kole a analýza přístupu měst k dalšímu rozvoji udržitelné dopravy, řekl serveru Zlin.cz Marek Havran z rožnovské radnice.

Rožnov jako nejvíce přátelské město k cyklistům převzal vítěznou štafetu po Otrokovicích, které letos skončily těsně druhé. Třetí byl Zlín a čtvrté Pardubice. Dotazník o 37 otázkách vyplnilo celkem 1 483 účastníků Do práce na kole, tedy cyklisté, běžci i chodci. „V dotazníku hodnotili podmínky pro jízdu na kole ve svém městě a pocit bezpečí. Například zda se po celý rok udržují cyklostezky jestli jezdí na kole všechny věkové kategorie, zda jsou pro cyklisty vhodně nastavené semafory nebo jestli je jízda na kole v daném městě radost,“ vyjmenovala Hana Ondruchová z odboru strategického rozvoje a projektů rožnovské radnice.

Podle ní hrál letos poprvé roli přístup jednotlivých radnic k rozvoji udržitelné mobility a k její propagaci. V dotazníku se bral v potaz i podíl účastníků výzvy Do práce na kole vůči počtu obyvatel, nejvyšší pravidelnost bezmotorové dopravy a také organizační spolupráce na výzvě s koordinátory měst. „Cílem ocenění je vyhecovat česká města k co nejaktivnějšímu zapojení do výzvy Do práce na kole a také přinášet další inspiraci ať už úspěšným, tak i méně úspěšným městům. Podle vývoje počtu účastníků naší květnové výzvy je vidět, že zájem o udržitelnou dopravu roste, a tak se hlubší spolupráce s jednotlivými městy jedině nabízí,“ řekl hlavní koordinátor projektu Do práce na kole Jan Haruda. Letos se do projektu zapojilo necelých 20 tisíc lidí a roste i počet firem a měst, které se zapojují. Firem bylo přes 2700 a měst 45.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x