KAM ZA KULTUROU: Čeká nás pořádně žhavý víkend

ZLÍNSKÝ KRAJ -  Kam se jít o víkendu schladit? Třeba na Sraz vousáčů, Svatojánský jarmark nebo Festival malých pivovarů.

Ve Hvězdárně v Uherském Brodě je připraven program pro přivítání slunovratu na sobotu 22. června. Od 19 hodin do půlnoci můžete pozorovat Slunce, hvězdnou oblohu, posedět u ohně či poslechnout si vystoupení Dětského pěveckého sboru Comenius nebo Cimbálové muziky Burčáci. Akce se koná pod širým nebem, v případě nepříznivého počasí uvnitř. Pokud chcete sedět nebo ležet na trávníku, přineste si deku.  

Ve Starém Městě v Zašívárně U Osla je na 22. června připraven Sraz vousáčů. Od 14 hodin je připraven program pro děti i dospělé.  Zašívárna u Osla leží na vodní cestě Baťův kanál a na cyklostezce č. 4 vedoucí kolem Baťova kanálu a řeky Moravy.

V Napajedlích proběhne 22. června od 16 hodin na nádvoří Nového Kláštera 6. ročník Festivalu malých pivovarů. K ochutnání bude výběr těch nejlepších piv z 13 malých pivovarů.
Mezi stálicemi se představí Jarošovský pivovar, Harley Pub Otrokovice, Karlovský minipivovar Pod pralesem z Velkých Karlovic, Velický Bombarďák z Velké nad Veličkou nebo také místní Pivovar Chmelnice Napajedla, Topolský pivovar z Topolné a Klášterní pivovar Želiv. Svěží novinkou pro tento ročník budou Pivovar Zlosin z Velkých Losin, Helf z Oseku nad Bečvou a stánek Pivotechna, u kterého ochutnáte piva z pivovarů Hoppy Dog, Beerokracie, Pivovarský dům Ostrava/Qásek a Wywar ze Slovenska.
Vrcholem večera bude velkolepá show světové top revival kapely KISS Forever Band! Akce je určena pro celé rodiny, pro děti je připravena zábava s DDM Matýsek.

Uherské Hradiště má na sobotu 22. června od 8 do 16 hodin připraven Svatojánský jarmark. Jeho součástí bude nejen možnost zakoupit si produkty tradičních řemesel, ale také vystoupení hudebních skupin různých žánrů. Od 10:30 se můžete těšit na Národní finále dětského verbuňku, tance, který je součástí nehmotného dědictví UNESCO.  

Do Rožnova pod Radhoštěm se v sobotu 22. června vydejte na Zvonečkový jarmark. Proběhne v areálu Dřevěné Městečko ve Valašském muzeu v přírodě.

Další akce najdete v rubrice KAM ZA KULTUROU, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x