Policie hledá pachatele loupežného přepadení v Kroměříži

KROMĚŘÍŽ – Po muži, který v Kroměříži přepadl ženu a chtěl jí ukrást kabelku, pátrají kriminalisté. O pomoc žádají i případné svědky, informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

V pondělí 10. června v době mezi 21:30 a 21:45 došlo v ulici Moravská v Kroměříži k loupežnému přepadení. Na chodníku u bytových domů naproti restaurace Holubník si neznámý pachatel vyhlédl dvaasedmdesátiletou ženu. Beze slova k ní přistoupil a snažil se jí vytrhnout kabelku, kterou měla přes rameno. Seniorka tašku nechtěla pustit, agresor ji proto několikrát uhodil pěstí do obličeje. Zřejmě vyrušen přijíždějícím vozidlem pak z místa utekl. Žena si tak tašku ubránila.

Loupež teď vyšetřují kroměřížští kriminalisté. Pachateli za tento trestný čin hrozí až desetileté vězení.

„V souvislosti s tímto případem nyní pátráme po muži ve věku okolo padesáti až šedesáti let, který je přibližně 170 centimetrů vysoké střední postavy. Oblečen byl do khaki maskáčové košile či bundy s dlouhým rukávem a do tříčtvrtečních kalhot stejné barvy. Hledaný muž byl bez vlasů nebo měl hlavu oholenou. Žena si všimla, že měl značně chlupatou hruď,“ popsala muže Kyšnerová.

O pomoc v této souvislosti žádá policie i případné svědky události. Informace mohou lidé poskytnout na telefonním čísle kriminalistů 725 074 416 nebo na bezplatné lince 158.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x